KAAN AIR

Kaan AIR

Biz Kimiz ?

Havacılık sektörünün öncü kuruluşlarından Kaan Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Başarı Holding bünyesinde 2000 yılında İstanbul’da kuruldu. Dünyanın önde gelen farklı kategorideki helikopter üreticilerinden İtalyan Leonardo Helicopters ve Russian Helikopters/Kamov’un Türkiye distribütörlüklerini yürütmektedir. Kaan Air aynı zamanda, 2017’den bu yana ABD’li iş jeti üreticisi Gulfstream’in Türkiye Ticari Satışlar Temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaan Air, İstanbul Ayazağa’da 22 dönümlük bir alanda, yaklaşık 16 helikopter hangarlama kapasitesi bulunan Türkiye’nin ilk ve tek tescilli en büyük heliportuna sahiptir. Tesis, Leonardo Helicopters’in JAR145 standartlarında “Yetkili Bakım ve Onarım Merkezi” ve aynı zaman da Avrupa Standartlarınca AW139 tipinin EASA PART-145 Yetkisine Sahiptir. Ayrıca 2018 senesinde iştirakleri arasına katılan KALE Air ile Sikorsky, Bell ve Airbus Helicopters bakım ve komponent yetkilerine sahip SHY-145 Onaylı Bakım Kuruluşu adı altında da hizmet sunmaktadır.

Kaan Air; helikopter satışı, kiralama, VIP taşımacılık, hava taksi, helikopter turları, havadan fotoğraf ve film çekim faaliyetlerine ilave olarak, hangarlama, heliport, yedek parça desteği, uçuş planlama (dispatch) servisi, yakıt desteği gibi alanlarda da geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Şirket, orman yangınları ile havadan mücadele, elektrik iletim hatlarının havadan takibi, offshore, EMS gibi devlet ve özel sektöre gerçekleştirdiği önemli projelerle pazardaki varlığını her geçen gün büyütmeye devam etmektedir.

Daha Fazla Bilgi Al
Basari Holding

Basari Holding

Basari Holding

Basari Holding

Basari Holding

İLETİŞİM FORMU

Talepleriniz ve bilgi almak için lütfen formu doldurun